לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

עיצוב בתים בסגנון כפרי או מודרני?

במסגרת ההכנות לקראת השיפוץ המתקרב, או לקראת תכנון הבית החדש שלכם, אתם בוודאי ניצבים בפני דילמה אחת מרכזית. ברור לכם שהעיצוב חייב להיות מרהיב, שאתם ממש רוצים להרגיש בבית מהרגע שאתם נכנסים מבעד לדלת, וכמובן – שהכל יהיה מאוד נוח ופרקטי. אלא שאתם לא לגמרי בטוחים איך מגדירים את הסגנון שלכם, מה המשמעות של עיצוב בתים בסגנון כפרי ומנגד, מה הוא עיצוב מודרני? ובכלל, איך בוחרים את העיצוב הנכון ומוודאים שהתוצאה הסופית תיראה בדיוק כמו שחשבתם?

עיצוב בתים בסגנון מודרני

קווים ישרים וצבעים "קרים" יחסית. אלה הם שני מאפיינים מרכזיים בעולם העיצוב המודרני, אבל ההתמקדות בהם קצת חוטאת לרעיון שעומד מאחורי הסגנון הזה. למעשה, עיצוב בתים בסגנון מודרני הוא עיצוב שמתבסס על הרעיון לפיו פחות שווה בהחלט הרבה יותר. אז לצד הקווים הישרים והגוונים השולטים (לרוב לבן, אפור ושחור, אבל גם אדום בא בחשבון) אפשר לזהות שפע של פתרונות אחסון יצירתיים ומינימליזם במיטבו. חומרי הגלם השולטים הם לרוב מתכת, בטון וזכוכית, לצד חומרים יקרי ערך אחרים, והתוצאה המתקבלת ללא ספק יוקרתית ומרשימה, ובעיקר היא משרה תחושה של סדר וניקיון (עליהם תצטרכו לשמור).

עיצוב בתים בסגנון כפרי

האפשרות הנוספת שעומדת לרשותנו היא עיצוב הבית בסגנון כפרי, וכאן התמונה שונה בהחלט. במקום המתכת הקרה נמצא כאן יותר עץ, ובמקום קווים ישרים נגלה הרבה יותר פינות רכות ומרקמים מיוחדים. סגנון העיצוב הזה משרה יותר חום ונוחות, ומכניס לבית אווירה נעימה ומזמינה יותר. אפילו מוצרי הטקסטיל כאן שונים, והם יכולים לכלול למשל שטיחים או ספות עם הדפסים שלא נראה בעיצוב המודרני. אז איך באמת בוחרים? האמת היא שלא מעט ישראלים בוחרים היום לשלב בין הסגנונות ולעצב בית בסגנון כפרי מודרני, פשוט משום שהם מזהים את הטוב משני העולמות. החום והנוחות של הסגנון הכפרי לצד היוקרה והרושם של הסגנון המודרני מצליחים להפוך את הבית ליצירת אמנות מיוחדת באמת.

תכנון הבית – איך מתחילים?

אם אתם עדיין לא ממש בטוחים האם אתם מעדיפים לעצב את הבית בסגנון מודרני או כפרי, ואילו סגנונות נוספים יכולים להתאים לכם, אתם לא חייבים לקבל החלטות על רגל אחת. למעשה, עם ליווי מקצועי תוכלו להכיר טוב יותר החלופות שלכם, להבין מה האפשרויות שעל הפרק ולתכנן את העיצוב המדויק ביותר עבורכם. המשרד של לירן בן איבגי מעמיד לרשותכם את כל הכלים, הידע והניסיון הרב בתכנון ובעיצוב בתים ודירות יוקרה, ועם השירות המקצועי והליווי האישי תוכלו לדעת למה לצפות בכל שלב – ואיך תיראה התוצאה הסופית. כך תוכלו לבחור את סגנון העיצוב המועדף, את הגוונים ואת החומרים, ואת כל השילובים הנכונים עבורכם, הרבה לפני שאנשי המקצוע ישברו קירות וישנו סדרי עולם בפינה האינטימית שהיא כל כולה שלכם.