לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

אדריכלות בית פרטי בסגנון כפרי, טוסקני, פרובנס
בחירת סגנון אדריכלי שיתאים למשפחה שלך


תכנון אדריכלי זו מלאכה מאד עדינה, משום שחשוב לי להדגיש את ערכי המשפחה שתחיה בו, תכנון אדריכלי צריך להיות מיוחד ובעיקר הוא צריך לשדר אווירה, זה יכול להיות יוקרה או רוגע, אבל לי חשוב שהשפה האדריכלית והעיצובית תתחבר עם סגנון המשפחה.

בדיוק בזכות המחשבה על ביתיות וערכים, אני מתמקדת בסגנון אדריכלות כפרית, כשממנה נגזרים מספר סגנונות עיצוביים: אדריכלות פרובנס, אדריכלות טוסקנית, אדריכלות קולוניאלית - אדריכלות אירופאית.

עיצוב כפרי מודרני

בתים מעוצבים בסגנון כפרי מאופיינים במרחבים גדולים, מקורו טמון בבתים פרטיים שנבנו בכפרים באירופה, כשסובבים אותם חוות ושטחי מרעה. לכן בית בסגנון כפרי ייבנה בפריסה רחבה על פני קומת הקרקע.
בעבר, בתים אלו נבנו מחומרים טבעיים, שהיו זולים וזמינים לאותה תקופה, כמו אבן, בריקים, עץ, חמר וגגות המשופעים שמאפיינים מאד את העיצוב הכפרי. 
היום, כאשר אני מתכננת בסגנון כפרי, אני משתדלת להתכתב כמה שיותר עם הערכים שסגנון זה משדר וחלק מתהליך התכנון הוא לעשות שימוש בחומרים טבעיים, כמו עץ ,אבן ,בריקים (אבי חיפוי) וגגות רעפים. 

בית בסגנון פרובנס

עיצוב בתים בסגנון פרובנס משרה על הבית אווירה של חבל פרובנס, שחולק גבולות עם איטליה, מה שמסביר את הדמיון לסגנון הטוסקני.
אגב, לדעת רבים מדובר באזור היפה ביותר בצרפת.
כנגזרת של אדריכלות בסגנון כפרי, סגנון פרובנס מתאפיין בצורניות ובתכנון סימטרי, החלונות ממוקמים אחד מעל לשני, ואגפי המבנה זהים בצורתם ובפרופורציה.

באופן כללי, הצורניות הכללית של הבית מאופיינת בקווים ישרים ונקיים והצבעוניות מונוכרומטית , השימוש העיקרי הוא גוונים בהירים וקרים עם שילוב של תכלת ,ירוק ואפור.  

בית בסגנון טוסקני

טוסקנה היא חבל ארץ באיטליה, שמאופיינת בנופים הרריים והמון תרבות, אמניה הגדולים ביותר של תקופת הרנסנס עבדו בטוסקנה.
מבחינה אדריכלית, אם הסגנון הפרובנסי מאופיין בקווים ישרים, הסגנון הטוסקני מנפץ את המוסכמות הללו ודוגל בחוסר סדר בתכנון.

תכנון אדריכלי של בתים בסגנון טוסקנה, מתאפיין  בשימוש בחלונות בחוסר סדר, גגות הרעפים יתוכננו במפלסים מרובים ומחולקים וצורניות הבית יכולה להשתנות, לעתים להיות עגולה ולעתים להציג חוסר סימטריה מכוון הצבעים בסגנון זה חמים והחומרים גסים יותר, כמו אבן ועץ, שנעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על המרקם והצבע הטבעי שלהם.


בית בסגנון קולוניאלי

היא חבל ארץ הנמצא תחת שליטת ישות מדינית המרוחקת ממנו גאוגרפית. במשמעותה המודרנית, קולוניה מתאפיינת על פי רוב בשליטת מדינה זרה. לכן סגנון זה מאופיין באלמנטים זהים של הסגנון הפרובנסי.

אבל משלב בתוכו אלמנטים אדריכלים ועיצובים מסגנונות שונים כמו הסגנון הטוסקני והכפרי עם נגיעות מודרניות של אותה התקופה.

 
מה מייצגת המשפחה שלכם? אינטימיות או אי-סדר מעוצב? אשמח לעזור לכם להבין ולתכנן את הבית שייצג בצורה מושלמת את מי שאתם. 

לשיחת התייעצות עם לירן בן איבגי התקשרו 052-2437100