לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

עיצוב בית בסגנון כפרי

צמד המילים הזה, "סגנון כפרי", הפך לפופולרי במיוחד בשנים האחרונות. אולי זו הקדמה והמודרניות שגורמת לנו להתגעגע לימים קצת יותר פשוטים, ואולי זה סגנון העיצוב החמים והנעים, אבל אין ספק שיותר ויותר ישראלים משננים את החיבור בין שתי המילים הללו. כשהם מרעננים את הבית הפרטי, משפצים את הדירה או מתכננים לעצב את הנכס החדש, זו הבקשה המרכזית שלהם. הם בעיקר רוצים עיצוב בית בסגנון כפרי. השאלה היא מה זה אומר, אילו חומרי גלם מעורבים בתהליך ואיפה הכל התחיל, בעצם?

אירופה זה כאן: המקור של עיצוב בית בסגנון כפרי

כשאנחנו מדברים על עיצוב בית בסגנון כפרי אנחנו חושבים, לרוב, על העיצוב האירופאי. אפשר לראות אותו גם בבתים רבים בארה"ב, כמובן, והרעיון המרכזי די פשוט. מצד אחד שימוש במשאבי הטבע הזמינים לנו, מצד שני עיצוב חמים, כזה שהופך את החלל לבית נעים ומזמין. בעיקר שולטים בסגנון העיצוב הזה כמה חומרים מרכזיים. סוגי העץ השונים והאבן הטבעית מככבים, וגם צבעים רכים (כמו שמנת או גווני חום) לצד צבעים חזקים יותר כמו אדום או ירוק. אלה הם המאפיינים המרכזיים, אבל אין ספק שבמסגרת תכנון הפרויקט שלכם החשיבות המרכזית היא להעדפות האישיות שלכם – לחומרים, למרקמים ולצבעים שאתם אוהבים באמת.

העיצוב הכפרי בכל פינות הבית

כדי לתכנן עיצוב בית בסגנון כפרי חשוב להתמקד בכל חלל, ולתת לו את תשומת הלב הראויה לו. אם נתחיל מהמטבח, על חזיתות הארונות נשלב עיטורים שונים ואלמנטים עיצוביים עדינים אבל מרהיבים, את הקירות יעטרו חיפויים המשלבים אבן טבעית או לחלופין – שיש חלק ונקי. האי במרכז המטבח ישלים את המראה, כמובן. כשנעבור אל הסלון נתכנן כל פרט קטן, מהתאורה החמימה ועד החלונות הגדולים עם מסגרת העץ, ממערכת הישיבה המרווחת והנוחה, ועד לאלמנטים דקורטיביים קטנים וגדולים כאחד, אלה שמעניקים לבית את המראה החם שאנחנו כל כך משתוקקים להכניס פנימה.

מביאים את הכפר לחדר השינה

חשוב לזכור שהסגנון הכפרי יכול להתאים גם לחדרי השינה ואפילו לחדרי הרחצה. בעלת המקצוע שתלווה אתכם בתהליך תדע לשאול את השאלות הנכונות, להתמקד בפרטים המרכזיים ולתכנן יחד איתכם את העיצוב האידאלי עבורכם. זהו העיצוב שמכניס הביתה את החום והסטייל של הכפר, את האווירה המזמינה ואת התחושה המופלאה שמציפה אתכם כשאתם צועדים פנימה בסוף יום עבודה מפרך. משרד לב אדריכלות, עם ניסיון רב בתכנון פרויקטים קטנים וגדולים כאחד, ובעיצוב בתים בסגנון כפרי בפרט, מלווה אתכם בכל שלב בתהליך הזה. משלב החלומות, דרך התכניות הגדולות ועד לביצוע, זוהי הדרך הטובה והיעילה ביותר להפוך את הפינה האינטימית שלכם לבית מרהיב ביופיו, המשלב בין החום של הסטייל הכפרי לבין הפונקציונליות והנוחות המקסימליות.