לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

הכנות מקדימות לתכנון בית

כאשר אתם ניגשים לתהליך תכנון הבית שלכם, כמובן מתכנן מתאים, ישנם מס' נקודות שמומלץ לתת עליהם את הדעת לפני שניתן לתכנן לכם את בית החלומות, נקודות אלה יהוו קווים מנחים לתכנון הבית ויאפשרו למתכנן לתכנן בית המותאם לכם בצורה הטובה ביותר.

להלן נקודות חשובות למחשבה:

תקציב: חשוב מאוד לדעת מה תקציב בניית הבית ולהבין שלכל תקציב יש יכולות משלו. תקציב זה לא יכלול את תשלום האגרות השונות ותשלום ליועצים שונים כגון; אדריכל, מהנדס קונסטרוקציה, מהנדס אינסטלציה וכד'. כל תקציב בו תבחרו תוסיפו אליו 10% להוצאות בלתי צפויות, זה יהיה בערך הסכום אותו תוציאו בבניה.
גודל כללי של בית, חלוקה לחללים ותפקודם: חשוב לדעת מראש כמה חדרים אתם רוצים בבית ואיך אתם רוצים שחללים אלה יתנהלו מבחינה תפקודית לדוגמה: האם חדר השינה יהיה בצמוד לחדרי הילדים או מרוחקים אחד מהשני, האם המטבח יהיה בצמוד לפינת הטלוויזיה או שאולי פינת הטלוויזיה תהיה ליד חדרי הילדים. יחד אם זאת יש לקחת בחשבון שלא הכל אפשרי וחלוקת החלל בבית תלויה במשתנים שונים כגון: תווי השטח, זכויות בנייה, תקציב וכד'. בנוסף יש להגיע לידי החלטה מהו גודל הבית שאתם רוצים, כמובן שהחלטה זו מושפעת בעיקר מזכויות הבנייה, אבל ההחלטה זו תשפיע על התקציב בצורה משמעותית.
סגנון אהוב: תחקרו, ותבדקו איזה סגנון אתם אוהבים, איך אתם רוצים שהבית שלכם ירגיש, ומה הוא ישדר. האם אתם אוהבים סגנון כפרי המשדר חמימות או שאולי אתם אוהבים יותר סגנון מודרני המשדר חדשנות ותעשייה ואולי בכלל אתם אוהבים סגנון המשלב אלמנטים משפות עיצוביות שונות המשדר ייחודיות. החלטה לגבי הסגנון נבחר תעזור למתכנן שלכם לתת את הרעיונות והפתרונות המתאימים והרלוונטיים אליכם. בנוסף יש להגיע לידי החלטה לגבי חומרי הגמר שאתם אוהבים, ניתן כמעט כל חומר לשלב בסגנון, השאלה היא איך הוא בא לידי ביטוי ובאיזה צורה הוא מיושם.
 

בנוסף לנקודות הנ"ל אל תהססו לספר למתכנן שלכם את החלומות הכי פרועים שלכם לגבי בית החלומות שלכם לדוגמה: אמבטיה פרי סטנד בחדר הרחצה, סקיי לייט בחללי מעבר, ויטרינה ענקית בחדר השינה, אי במטבח בגודל מיוחד בריכת נוי משולבת בכניסה לבית וכו'.

כל החלומות האלה יתנו למתכנן שלכם מושג לגבי התמונה שנוצרת לכם בראש, מתכנן טוב ימצא דרך לממש לכם את החלום לתוך דרישות המציאות.