לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

מחסן עצים- על היתרונות של עץ בעיצוב הבית

בכל מחסן עצים ידוע, כי אחד החומרים הנפוצים יותר בעת עיצוב הבית הוא – חומר העץ. עם חומר זה ניתן להשתמש למגוון רב של מטרות לעיצוב הבית ולשלב אותו בצורה נכונה כמעט בכל חלל בבית. חומר העץ פופולרי ביותר לשימוש בשל העובדה כי הוא חומר חזק, יציב וזול יחסית לחומרים אחרים בתחום הבנייה, וגם בשל היותו חומר גמיש שממנו ניתן לעצב מגוון יצירות מרשימות ולשלבן בחוכמה בעיצוב הבית. בבתים המעוצבים בסגנון כפרי, חומר העץ הוא בולט יותר ומגיע חשוף בצבעו ובצורתו המקוריים, אך כאמור ניתן לשלב את חומר העץ גם בעיצובים נוספים כמו – בבתים המעוצבים בסגנון מודרני, בסגנון קלאסי, עתיק, סקנדינבי ולמעשה בכל סגנון עיצובי, אך בטוב טעם ובצורה שתתאים לקו העיצובי של החלל, התייעצו עם בעל מקצוע במחסן עצים.

שימוש בחומר העץ בבניה הקלה
בבניה קלה ניתן לשלב את חומר העץ בצורה חכמה וחסכונית ולבנות מבנה שלם מעץ, שהרי חומר העץ הוא חסכוני וניתן לנצל את חלקיקי העץ עד תומם. הבנייה הקלה תפסה תאוצה רבה בשנים האחרונות בשל העובדה כי היא מהירה ובה משתמשים רק בחומרים מתכלים וממוחזרים וחומר העץ הוא חומר שניתן לבצע בו שימוש חוזר ולמחזר אותו, כך שהוא פופולרי בבניה הקלה.

שימוש בחומר עץ לריצוף לחיפוי
בחומר העץ ניתן להשתמש לצורך ריצוף פרקט העשוי מעץ (ניתן להשיג במחסן עצים), הן מבחינת ריצוף פנימי לבית והן מבחינת ריצוף חוץ לגינה על ידי דקים. מעבר לכך, ניתן להשתמש בחומר העץ לטובת חיפוי קירות ומשטחים וגם למטרת בניית משקופים או מסגרות לחלונות ולצבוע אותם במגוון רב של צבעים בהתאם לקו העיצובי של הבית. למעשה, מדובר בחומר גמיש וקל לעבודה, כך שניתן לשלב אותו בקלות בכל חלל בבית למטרות שונות.

שימוש בחומר העץ לריהוט
חומר העץ משמש בנאמנות לבניית מגוון רב של רהיטים במחסן עצים, החל מעץ סנדוויץ' המוכר לנו מארונות ומיטות, MDF, סיבית, כחומר לשימוש לייצור רהיטי כרסום באמצעותCNC ועוד מגוון רב של שימושים. חומר העץ הוא קל לתחזוקה, כך שניתן להשתמש בו למטרות רבות ולחדש אותו מידי תקופה מסוימת על ידי סילר.