לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

אדריכלות כפרית מודרנית

הסגנון הכפרי באדריכלות מתפרש על קשת רחבה, משימוש מינימאלי של אלמנטים וחומרים המאפיינים את הסגנון, קורות עץ חשופות, חלונות בפרופיל בלגי, וחיפויי קירות, ועד לשימוש כבד של האלמנים כולל שימוש בהדפסים פרחוניים קירות בחיפויי לוחות עץ ועוד אלמנטים רבים שנותנים תחושת כבדות לבית.

הסגנון הכפרי מודרני מתאפיין בשימוש מבוקר של אלמנטים כפריים כך שנוצרת תחושת קלילות חמימה, בשילוב של תכנון חלל בהסתכלות עכשווית ומודרנית.

אדריכלות כפרית מודרנית
אדריכלות כפרית מודרנית

בשביל להסביר בצורה הכי ברורה מהו הסגנון הכפרי מודרני נחלק אותו לאלמנטים, ונתמקד באלמנטים המשמעותיים ביותר.

 

חיפויי קירות:

בחירת החומר לחיפויי קירות החוץ הינו דבר חשוב ומשמעותי, מכיוון שקירות החוץ הינם הדבר הראשון שעובר האורח יראה ובחירת החומר תשפיע על הרושם הראשוני של הבית, ומה התחושה שהבית ייתן כבר מבחוץ בלי להיכנס אליו.

בסגנון הכפרי משתמשים באופציות של טיח מינראלי שבד"כ יש לו טקסטורה טבעית,

או בחיפוי אבנים טבעיות בד"כ שימוש בבריקים למיניהם. (אבני פירוק)

בסגנון הכפרי מודרני אנו אוהבים לשלב בין החומרים בצורה הרמונית, שנותנת תחושת קלילות.

 

גגות:

הגג המאפיין את האדריכלות הכפרית הינו גג רעפים, וקורות הגג בד"כ חשופות ונשארות בצבע העץ הטבעי.

בסגנון הכפרי מודרני אנו עושים בעיקר גגות רעפים, אבל לא ככלל משום שהגג מושפע מתכנון הבית ולכן ישנם בתים בהם נבצע שילוב של גגות רעפים עם גגות שטוחים, כשאנו מתכננים גגות שטוחים אנו מוסיפים למעקה הגג קרניז שיוסיף את האופי הכפרי למראה החיצוני של הבית. קורות העץ עדיין חשופות אבל אנו בוחרים להלבין אותם, בשביל לקבל מראה קליל יותר.

 

חלונות:

בסגנון הכפרי המודרני אנו משתמשים בחלונות בפרופיל בלגי, השימוש בפרופיל מחומר טבעי  זה משרה אופי חם לבית, הוא כולל חלוקות פנימיות ולעיתים פרטים מעניינים שמוסיפים לאופי הבית.

 

פרגולות:

שימוש בפרגולות הינו אלמנט נפוץ בסגנון הכפרי.

בסגנון הכפרי מודרני השימוש בפרגולות נעשה כשאנחנו אוהבים לשלב חומרים.

עמודי בטון אם\בלי חיפויי בריקים ושילוב של קורות עץ, עמודים וקורות עשויים פלדה בתכנון המשלב צמחייה. כל פרגולה מתוכננת בצורה הרמונית שמשלימה ומחמיאה לחומרים ולתכנון של הבית.