לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

רעיונות לעיצוב הבית

כאשר גרים בבית תקופה ארוכה לעיתים יש צורך לשנות ולחדש את הבית, אבל יחד אם זאת לא רוצים להיכנס לשיפוץ. במצב כזה הפתרון המתאים הוא לבצע חידושים קטנים בבית שירעננו ויחדשו את חלל הבית וגם לא ירוקנו את הכיס.

רעיונות לעיצוב

רעיונות לחידוש הבית:

בחרו קיר מרכזי/ דומיננטי בחלל וחפו אותו בחומר שונה משאר הקירות כגון: בריקים, טפטים, טיח צבעוני ואפילו רק צבעו אותו בצבע שונה ודומיננטי. קיר זה יכניס עניין לחלל פשוט ובחירת החומר שיבוצע תשפיע על האווירה בבית.
חידוש הסלון, ניתן לחדש אווירה בסלון ע"י החלפה של כריות הנוי זהו חידוש בהוצאה מינימאלית שיכול להשפיע רבות על הנראות והאווירה של הסלון. למקום אחסון נוסף בסלון (דבר שמשפחות צעירות צריכות בשפע) ניתן להכניס לחלל תיבה או ארגז דקורטיבי, ושם "להחביא" את כל הצעצועים של הילדים בשעה שהם לא משחקים.
חידוש מקלחת, הרבה פעמים בשל לכלוך הרובה הרבה אנשים רוצים להחליף לגמרי את כל האריחים, אבל ניתן לעשות חידוש לרובה ע"י הסרת השכבה העליונה של הרובה (אפילו עם סכין יפני) ומריחת שכבת רובה חדשה (לפי הוראות יצרן). לאחר פעולה זו המקלחת שלכם תראה כמו חדשה.
חידוש מטבח, ניתן לחדש את חלל זה ע"י חידוש של דלתות המטבח. אם הדלתות עשויות עץ מלא ניתן לצבוע אותם מחדש, דלתות בחיפוי פורמייקה ניתן לחדש ע"י טפט או מדבקות מתאימות, בנוסף אפילו החלפה מינימאלית של כל הידיות במטבח יכולה לעשות הבדל גדול.
הסתרת נזקי זמן, בבתים עלולים להופיע עם השנים סדקים בחיבור בין התקרה לקיר, היום ניתן להשיג קרניזים מעוצבים מגבס, אותם תוכלו לקבע לחיבור בין התקרה לקיר וכך תסתירו את הסדק וגם תוסיפו אופי נוסף לעיצוב הבית.
כדי להכניס עניין לחלל ניתן לחדש את הרצפה ע"י הדבקה של מדבקות דקור- מדבקות שנראות כמו אריחי הבטון הדקורטיביים, וכך לחדש חלל שלם.
ניתן לחדש גופי תאורה ע"י שימוש בעציצים ואפילו בפחים כאהילים חדשים, (פשוט קודחים חור בתחתית להעברת חוטי החשמל).
לסיכום, במקרה ואתם רוצים לחדש ולהכניס עניין לבית אבל אין לכם שפע של תקציב, נסו לחשוב מחוץ לקופסא ותראו שניתן לעשות מגוון דברים קטנים שעושים שינוי גדול.