לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

אלמנטים מנחים לתכנון הבית

כשניגשים לתכנון בית ישנם קווים מנחים שונים, סגנון, פונקציות תכנוניות ובנוסף יכולים להיות גם אלמנטים מסוימים שאנו נדרשים לשלב בתכנון.

 

בבית זה התבקשנו לחשוב על שני אלמנטים חשובים ללקוחות בתכנון הבית, שערים ישנים, ומדרגות צפות.

השערים היו אחד הדברים הראשונים שהלקוחות ביקשו מאיתנו להתחשב בהם, הם ביקשו שנחשוב על דרך לשלב אלמנט של זוג שערים ישנים מבית ההורים. בשיחה מול הלקוחה היא ביקשה לשלב אותם בכל דרך שנוכל אם בוויטרינות, תלייה על קירות, או שימוש בתור שערי כניסה, הצענו שבמקום "להדביק" את האלמנט על הבית, נתכנן סביבם חלל מסוים. החלטנו לשים את השערים בחלל הכניסה, ושהם יהיו האלמנט העיצובי בחלל זה.

במקום סתם להניח את השערים יצרנו מהם דלת כניסה כפולה לחדר העבודה, כאשר כל מה שעשינו היה להוסיף להם מסגרת וזכוכית חלבית.

ההחלטה להשתמש בשערים כדלת בעצם נתנה לנו נתונים מסוימים שצריך להתחשב בהם, גודל הפתח כניסה לחדר עבודה, גודל חדר העבודה וגודל חלל הכניסה – כדי שהדלת לא תיראה חסרת פרופורציה. הדלת הוסיפה עניין וייחודיות לחלל הכניסה והיוותה אלמנט עיצובי דומיננטי בבית.
האלמנט השני אותו התבקשנו לשלב בתכנון הבית הוא המדרגות הצפות. ללקוחות היה חשוב שהמדרגות בבית יהוו אלמנט עיצובי ולא רק פונקציונאלי וביקשו שנתכנן את המדרגות כמדרגות צפות. בכדי להדגיש את המדרגות הדקורטיביות הללו החלטנו לחפות את הקיר המפריד בין הגרמים בבריקים ובמקום להשתמש במעקה תכננו קיר זכוכית כל שהמדרגות נראות לעין בצורה נקייה וברורה.
חשוב לציין, אם יש דרישה להתייחסות באלמנטים מסוימים החשובים לכם בבית, כדאי וצריך ליידע את המתכנן שלכם עוד בתחילת התכנון כדי שהוא יוכל לשלב אותם ולהתחשב בהם עוד מההתחלה.