לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

חומרי גמר נבחרים בפרויקטים

למשרדינו פרויקטים רבים בסגנון הכפרי המודרני.

במאמר זה נבהיר את בחירות החומרים שאנו עושים ומדוע אנו בוחרים להשתמש בהם ולתכנן ולבצע אותם בצורה הזו. אנו נוהגים להשתמש בחומרים האיכותיים ביותר שניתן להשיג כיום, ועושים זאת מכיוון שגימור הבית הוא חלק עיקרי וחשוב כשבונים בית.

חומרי גמר

חיפויי קירות חוץ:

בבתים שאנו מתכננים אנחנו אוהבים להשתמש בשילוב של טיח מינראלי וחיפויי לבני בריקים-לבני פירוק. הטיח המינראלי בהיותו חומר טבעי נותן תחושה טבעית וחמה לבית.

הבריקים הינם לבני פירוק, זאת אומרת שהם עוברות עיבוד טבעי מכיוון שחיפו בעבר אלמנט אחר, העיבוד הטבעי והמיוחד לא קיים כשבוחרים בריקים תעשייתיים.

חשוב לנו להשתמש בחומרים האלה שהם חומרים טבעיים בגלל התחושה שהם משרים על הבית, שימוש בחומרים טבעיים אפילו כשייבחרו בצבעים קרים ומודרניים לדוגמא צבעי האפור למיניהם עדיין ישרו תחושה חמה וכפרית אך מודרנית.

 

גגות:

בפרויקטים שלנו אנחנו מתכננים בעיקר גגות רעפים, כאשר בחללים מסויימים בבית אנחנו אוהבים לתכנן קורות עץ חשופות, כאשר הטוויסט המודרני שלהם הוא שבד"כ יהיו מולבנות. כשאנחנו מתכננים את הגגות אנחנו מתחשבים בכלל תכנון הבית ולעיתים משלבים גגות רעפים עם גג שטוח.

בתכנונים בהם ישנו שילוב של הגגות אנו דואגים להוסיף לגג השטוח אלמנט קרניז דקורטיבי שמוסיף לתחושה הכפרית של הבית.

 

חלונות:

כשאנו מתכננים חלונות, אנחנו אוהבים להשתמש בחלונות בפרופיל בלגי- פרופיל ברזל, השימוש בפרופיל מחומר טבעי זה משרה אופי חם לבית, יחד עם זאת יש את עניין התקציב הנתון ואנחנו משתמשים גם באלומיניום דמוי בלגי במקרה הצורך. בכל החלונות שאנחנו מתכננים, לא משנה סוג הפרופיל, מתוכננים חלוקות פנימיות בהתאם לאופי הבית, חלוקה צפופה יותר מעצימה את התחושה הכפרית של הבית לעומת החלוקה המרווחת יותר שהיא שפה יותר מודרנית. לעיתים אנו מוסיפים גם עיטורים מעניינים שמוסיפים לאופי הבית.

 

פרגולות:

בבתים שאנו מתכננים, אנחנו אוהבים לתכנן פרגולות, הפרגולות נותנות הצללה במשטחים מרוצפים חיצוניים, ומגדירות חלל. בשימוש שלנו בפרגולות אנחנו אוהבים לשלב את החומרים שממנה היא בנויה ומשתמשים בחומרים טבעיים: עמודי בטון אם\בלי חיפויי בריקים ושילוב של קורות עץ, עמודים וקורות עשויים פלדה בתכנון המשלב צמחייה וכד'. כל פרגולה מתוכננת בצורה הרמונית שמשלימה ומחמיאה לחומרים ולתכנון של הבית. בנוסף לשילוב החומרים הטבעיים הללו, אנחנו מתכננים פרטים דקורטיביים לפרגולה, שמדגישים את האופי הסגנוני של הבית.

 

ריצוף משטחים חיצוניים:

בריצוף משטחים חיצוניים אנחנו אוהבים להשתמש באבנים טבעיות. אנחנו משתמשים בעיקר בבריקולאז' בריצוף בורגון ובדק.

הבריקולאז' עשוי מלבני בריקים – לבני פירוק, כשבבית בו עשינו חיפוי קיר בבריקים אנחנו נדאג להתאים את גוון הבריקולאז' לבריקים שבחנו לחיפוי הקירות.

הבורגון עשוי מאריחים של אבן טבעית במידות שונות, כשניתן להניח אותם בצורות שונות.

הבריקולאז' והבורגון מזכירים את אבני הריצוף ברחובות אירופה הישנים.

הדק עשוי מעץ שהוא חומר טבעי, ונותן תחושה חמימה עוד לפני שנכנסנו לפנים הבית.

אנחנו אוהבים להשתמש בחומרים אלו מכיוון שאלה חומרים טבעיים.

 

 

קמין בנוי:

בפרויקטים רבים מתוכננים קמינים, בפרויקטים שאנחנו מתכננים אנחנו חושבים על הקמין כבר בהתחלה ומתכננים אותו כחלק בלתי נפרד מהבית כקמין בנוי- אח. ההרגשה המתקבלת כשיש קמין בנוי בבית היא הרגשה כפרית חמה וביתית. יחד עם זאת תכנון הקמין הבנוי שונה מבית לבית, והקמין יכול להיות מודרני או כפרי, בהתאם לקו הסגנוני שמלווה אותנו בבית.

 

לסיכום שימוש בחומרים טבעיים הוא חלק עיקרי בקבלת תחושה חמה בתכנון של בית.