לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

כל מה שרציתם לדעת על עיצוב כפרי

בית אינטימי עם אווירה של שלווה וחמימות מתוקה שעוטפת את המשפחה, ילדים מתרוצצים בחצר וריחות אפיה, בית כפרי בעולם מתועש, מי לא חולם על זה?
סגנון העיצוב כפרי אינו טרנד עכשווי חולף אלא סגנון על זמני שתמיד יישאר עם עדכון מודרני זה או אחר. מקורו בכפרים באירופה ובארה"ב, מדינות בהן סגנון הבניה התבסס על יכולת עיבוד ידנית של חומרי הגלם ומשאבי הטבע הקיימים. הבית בקצה הגבעה עם השביל המוביל אליו, החלונות הגדולים מהם רואים את הוילונות הרכים והבהירים, הבית מהאגדות.

בית קטן מהאגדות
רוצים את הבית מהאגדות? אם אתם מעוניינים בבית עם עיצוב כפרי, חשוב מאד להחליט זאת כבר בשלב של תכנון אדריכלי, העיצוב הכפרי הוא לא רק עיצוב של החללים הפנימיים של הבית אלא גם של צורת הבית גודל הפתחים והחלונות ועיצוב הגג.
כמובן שניתן לעצב בסגנון כפרי גם חללים קיימים, אולם אם בונים בית כדאי מאד לבצע את השלב של תכנון אדריכלי בצורה נכונה ולדעת בדיוק באיזה סגנון יעוצב הבית.


מה מאפיין את הבית הכפרי
חללים מוארים – אחד המאפיינים המשמעותיים של העיצוב בסגנון הכפרי הוא חללים גדולים ומוארים, פרט זה חשוב והכרחי כדי האלמנטים הדומיננטיים ישתלבו בחלל ולא יבלעו את האור. כמובן שאת גודל החללים והפתחים חייבים לתכנן כבר בשלב ההתחלתי של תכנון אדריכלי.
חומרי גלם – חומרי הגלם המאפיינים את הבית הכפרי הם פרופילי ברזל ומתכות דומיננטיות המעטרים את חלקי הבית השונים ובעיקר את החלונות והדלתות, אבן טבעית עם גימור מחוספס, קירות עם חיפוי טיח עם אלמנטים מחוספסים וקיר לבנים, טקסטיל רך בעיקר כותנה טבעית.
חומרי גלם טבעיים וחמים המשרים את האווירה הנכונה בבית, חומרים קרים או פלסטיק וזכוכית בהחלט לא מאפיינים את סגנון העיצוב הכפרי.
צבעוניות – הצבעים המאפיינים את הבית הכפרי הם בעיקר צבעים בהירים רכים כמו שמנת או בז' או צבעים של חומרי הגלם הטבעיים כמו עץ מלא, ברזל או מתכות אחרות. לגוונים הבהירים ניתן להוסיף בשלב עיצוב הפנים בצורה אמנותית גוונים דומיננטיים וטקסטורות שונות, בעיקר של פרחים או מוטיבים אחרים מהטבע.
אם עיצוב הבית נעשה בחלל קטן, נעשה שימוש בעיקר בגוונים בהירים כדי לתת את התחושה שהחלל גדול ומואר יותר. רצוי מאד לא להשתמש בחללים קטנים בהרבה מוטיבים צבעוניים.

גופי תאורה – חשוב מאד לבחור בקפידה את גופי התאורה המתאימים לעיצוב ולסגנון הבית. גופי תאורה כפריים הם גופי תאורה עם אור חם ועיצוב דומיננטי העשוי בעיקר ממתכת וניתן לשלב גם זכוכית וצורתם בד"כ כצורת פעמון.

 

זהו, הבית הכפרי שלכם מעוצב ומאובזר, כל שנשאר הוא להתרווח על הספה הרכה והנעימה עם כל המשפחה ולהינות מהאגדה הפרטית שלכם עד עצם היום הזה.