לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

אדירכלות ועיצוב בסגנון אירופאי

בעוד ישנם טרנדים זמניים שמקומם בעולם העיצוב ובכלל הינו זמני, ישנם גם עולמות עיצוביים שלמים שזכו לתואר "קלאסיקה". אדריכלות בסגנון אירופי זכתה למעמד של על זמניות, זאת הודות לביקוש הרב לבסס עבודות תכנון ועיצוב על פיה. סגנון זה שואב אלמנטים מעולמות ישנים יותר, עם זיקה לתכנים מודרניים יותר. קווים עיצוביים שכיחים שניתן להבחין בהם יכולים להיות עמודים וכותרות, שימוש בעץ כאלמנט מוביל ודבקות בצבעים ספציפיים.

נגרות ומטבח בסגנון הפרובנס
למרות שמטבחי הפרובנס מזוהים בעיקר עם חבל פרובנס שבדרום צרפת, עדיין מדובר על השראות ואלמנטים נוספים הנקשרים עם מטבח ונגרות בסגנון זה – בעיקר מאנגליה. מדובר על סגנון המשלב בתוכו ניחוח עתיק יותר, כאשר האלמנט המוביל והמזוהה ביותר הוא העץ האמסיבי. מטבחים אלו מאופיינים בכך שהם גדולים ורחבים, מה שמעניק להם את הנראות המרשימה מאד. בנוסף, משלבים לצד העץ גם חומרים נוספים כדוגמת זכוכית או מתכת, שיוצרים שלם ייחודי בעל טעם אירופאי. כידוע, המטבח הוא לב לבו של הבית, כך שההשקעה בו ראויה בהחלט. בעת שמבססים את עיצובו על פי עיצוב פרובנס, מקבלים מטבח כפרי וחמים בעל השפעות אירופאיות מובהקות.

אדירכלות ועיצוב בסגנון אירופאי
הצבעים בהם עושים שימוש בסגנון האירופאי
ומה באשר לצבעים? למרות שנהוג לבחור בצבעים בהירים שהינם השלטים בכל מלאכת העיצוב, הרי שלא אחת ישנם שילובים של בהיר עם כהה, היוצרים נראות מאוזנת, מעניינת ובעלת ניחוח כפרי. אם מתמקדים לרגע על קשת הצבעים הבהירה, הרי שמדובר בעיקר על גווני לבן ושמנת, כאשר לא אחת ישנם שילובים גם של צבעי נחושת וזהב. השימוש בצבעים הכהים, שיכול להיות גם עם הצבע השחור בעצמו, נעשה בעת שישנו רצון להדגיש אזור מסוים. השילוב של הצבעים הכהים יוצר עומק באותה נקודה ספציפית, כאשר התוצר לבסוף מאד מחמיא. אפשרויות לצבעים נוספים היוצרים את הקונטרסט אך יחד עם זאת מעטפת מחמיאה מאד הם הצבעים סגול וירוק.

השימוש בחומרים טבעיים
אחד הדברים שיותר מאפיינים את האדריכלות בסגנון האירופאי הוא השימוש בחומרים הטבעיים. כידוע, כיום ניתן לעשות שימוש בהמון חומרים מתועשים – החל מפרקט למינציה ועד בריקים שהינם תוצר של תהליך מתועש. מנגד, האדריכלות בסגנון האירופאי מבקשת לשים דגש על החומרים הטבעיים, כאשר הם מעניקים טון ייחודי ושומרים על האותנטיות. על כן, נעשה שימוש בעץ ואבן אמיתיים, כאשר הם יכולים להשתלב במגוון חללים בבית – מהסלון עם שילוב של בריקים אמיתיים מפירוק, ועד בחירה בפרקט עץ על פני אריחים אחרים על כל רצפת הבית.

השימוש בבדים עם הסגנון האירופאי
אלמנט נוסף שניתן לשים אליו לב עם הסגנון האירופאי הוא השימוש הנפוץ בבדים, בין היתר בוילונות. בעוד העיצוב המודרני שם את הדגש על בדים דקים יותר היוצרים טעם אלגנטי וסולידי, הסגנון האירופאי דבק דווקא בבדים עבים יותר ושופעים יותר המגיעים גם הם בצבעים בהירים, לרבות גווני השמנת שהוזכרו קודם לכן. מדובר על אלמנט שיוצר עושר בחלל ותורם גם הוא למעטפת האירופאית הנדרשת.

סגנון אירופאי ותאורה מתאימה
דגש נוסף הניתן לנושא של תכנון אדריכלי בסגנון האירופי הוא על גופי התאורה המאסיביים. בעוד העיצוב המודרני לא אחת שם את הדגש על גופי תאורה צנועים יותר, עד לכדי רמה שלעתים הם מוצנעים – בין היתר באמצעות קרניזים, הרי שסגנון האדריכלות האירופאי מגלם בתוכו מטרה אחרת: גופי תאורה המייצרים נראות עשירה ונוכחות שלא ניתן להתעלם ממנה בחלל. ניתן לשלב גופים מרהיבים התורמים לנראות הכוללת, מבלי ליצור גודש בחלל שרבים חוששים ממנו.