לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

יתרונות של בתים בעיצוב כפרי

הביקוש של בתים מעוצבים בסגנון כפרי, היה נוכח מאז ומעולם, אך נדמה כי לאחרונה הקו העיצובי שמקורו בארה"ב ובאירופה, נמצא בנסיקה חדה מאד. העיצוב הכפרי למעשה עושה שימוש במשאבי הטבע הקיימים, כאשר המטרה היא לנקוט בכמה שפחות צעדים אקטיבים וטכנולוגים, תוך שמירה על החומרים השונים במצבם הטבעי-גולמי. הטון הכפרי שכיום נוכח בלא מעט בתים מתאים לעיצוב כל חלל וכל חדר, לרבות עיצוב כולל לכל הבית. לרוב, החומר השולט בעיצוב הכפרי הינו העץ, בריקים וברזל אך גם ישנם שימושים נרחבים באבן טבעית שיוצרים גם הם התכתבות עם אלמנטים כפריים.

חוויה קסומה של כפר בבית הפרטי שלכם
אין כל חשיבות אם הבית שלכם נמצא בעיר, במושב או בקיבוץ – העיצוב הכפרי מתאים לכל דירה ולכל בית. היתרונות של בתים מעוצבים בסגנון כפרי הם רבים, כאשר הדגש הוא כמובן על הנראות החמימה, הטעם הקסום והקו העיצובי המנחה שמתכתב עם מונחים של רוגע, שלווה ואינטימיות. העיצוב הכפרי למעשה יוצר שיח הרמוני בין החלל שבחוץ ובין מה שקורה בפנים, כאשר אלמנטים מהחוץ נוכחים בבית שלכם. ניתן לעצב חללים בטעם כפרי עם שימוש במגוון רחב של צבעים, אך במרבית המקרים ישנה היצמדות לגוונים בהירים וחמים שיוצרים את העטיפה העיצובית הנדרשת.

כפרי יכול להיות גם מודרני
היתרון הגדול שבעיצוב הכפרי הוא יכולת ההתאמה אליכם. בעוד ישנם עיצובים המגדירים קווים ברורים שקשה מאד לחרוג מגבולותיהם, דווקא העיצוב הכפרי הינו בעל פרשנות מגוונת יחסית, כאשר ניתן להתאים אותו לחיים המודרנים. לא אחת, ישנם אלו המעוניינים מאד בעיצוב הכפרי, אך החשש הגדול הוא שהתוצר העיצובי יהיה מעט מיושן. ניתן לעצב את החלל גם עם קווים כפריים-מודרניים, כאשר הדגש הוא על אלמנטים עכשוויים – החל מהצבעים ודרך שידוך בין חומרים טבעיים ובין חומרים תעשיתיים. האלמנטים הכפריים בבית שלכם באים לידי ביטוי בכל פרט ופרט – החל מהוילונות, דרך חיפויי הקירות ועד האריחים.

עד כמה הצבעים משפיעים על האווירה הכפרית?
כאשר מדובר על בתים מעוצבים בסגנון כפרי, בעת שבוחרים בקו עיצובי מסוים, חשוב לדבוק בכמה שיותר כללים מנחים על מנת להגיע לתוצר הנדרש. מעבר לכך שישנה היצמדות לחומרים טבעיים לרבות האבן והעץ, הרי שכדאי גם לדבוק בצבעים המנחים את העיצוב הכפרי. ישנו מנעד רחב מאד של צבעים, כאשר בחללים כמו בתים, כדאי להיצמד לאלו הבהירים יותר הכוללים את צבעי הלבן, האפור הבהיר, השמנת, הבז' ואפילו הצבע השחור. לצידם, ניתן ליצור שילובים באמצעות צבעים חמים יוצר כמו גווני האדמה. חשוב ליצור איזון בין הצבעים על מנת ליצור אווירה חמה מצד אחד, אך להימנע מאווירה כבדה ואובר-דומיננטית מצד שני.

איך מעצבים מטבח בסגנון כפרי?
לכל חדר בבית ישנם קווים מאפיינים ייחודיים, ועל כן מלאכת העיצוב מתבצעת בצורה שונה. אחד החללים המרכזיים ביותר, ויש אלו שיאמרו שהוא אף מרכז הבית – הוא המטבח. עיצוב המטבח בסגנון כפרי נותן טון אינטימי, חמים ומשפחתי ואין עוד עיצוב מתאים יותר למטבחים מאשר עיצוב זה. איך ניתן לעצב את המטבחים בצורה כפרית? בשלל דרכים: החל משילוב אבן טבעית כחיפוי ושילוב קרניזים מתכנון הפרובאנס, דרך ארונות מטבח מעץ ועד שילוב ידיות חיצוניות בעיצוב דומה. בנוסף, במטבחים מה שמכתיב המון פעמים את הטון הם מוצרי החשמל וכלי ההגשה, כך שניתן גם באמצעותם לתמוך את האווירה הכפרית שאתם רוצים לייצור.