לב אדריכלות - תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ופיקוח
טלפון: 052-2437100

כולם מוזמנים להגיע אל פינת האוכל

זו אחת הפינות הכי מגבשות בבית. ערבי חג, ימי שישי, ימי הולדת או סתם כי מתחשק, פינת האוכל היא האזור שבני המשפחה נפגשים לעשות בו את הדבר שכולם אוהבים. לאכול כמובן.
לפינת האוכל חשיבות רבה והיא צריכה להתאים לכל משפחה בהתאם לצרכיה. פינת אוכל אמורה להיות מקום נוח, שמספיק לכל יושבי הבית או הסועדים, בו יוכלו בני המשפחה לקיים ארוחה בצורה נוחה ונעימה, כאשר יש מספיק מקום לכולם לשבת וכמובן מקום על השולחן.
מאחר והפנינה של הבית היא פינת האוכל, חשוב מאוד להשקיע בבחירת פינות אוכל איכותיות.
כיום המגוון של פינות אוכל עצום וישנם סוגים ודגמים שונים, גדלים שונים מחומרי גלם אחרים. כמו כן יש אינספור חנויות, מוכרים, נגרים, מעצבי פנים, מעצבי רהיטים שיציעו לכם פינות אוכל איכותיות.

איך בוחרים פינת אוכל ?
תחום פינות האוכל הוא מורכב ויש לחשוב היטב ולהשקיע זמן בבחירת פינת אוכל שתתאים לכם בצורה המושלמת ביותר.
• גודל השולחן וגודל החלל – יש לקחת בחשבון גורם חשוב ביותר והוא כמובן המקום וגודל החלל בו תבחרו לשים את פינת האוכל בביתכם. קודם כל בדקו ואף תמדדו את גודל החדר או הפינה שהחלטתם מראש וקחו בחשבון כמובן את גודל הכיסאות, מספר הכיסאות סביב השולחן, האפשרות לפתיחת והגדלת השולחן, הוספת כיסאות במידה וצריך וכד'.
לאחר שבדקתם ומדדתם את גודל השטח, עליכם לבחור בשולחן שיתאים לצרכים שלכם. אם אתם משפחה קטנה שלא נוהגת לארח בביתה הרבה אורחים ובני משפחה, הרי שאין לכם באמת צורך בשולחן גדול או בשולחן שנפתח לשולחן ארוך יותר. במידה ואתם משפחה קטנה אך כן נוטים לארח ולהזמין אליכם קרובים ובני משפחה, מומלץ לבחור בשולחן בגודל סטנדרטי, עם האפשרות להגדיל את השולחן ולהקטין כשאין צורך.

• עיצוב – פרמטר חשוב בבחירת פינות אוכל הוא כמובן הפן העיצובי. גם כאן המבחר בין פינות האוכל הוא עצום ויש לכם אפשרות לבחור בגוונים שונים, סוגי עץ שונים, חומרים שונים, צורות שונות והכל בהתאם לצרכים והרצונות שלכם. האם יותר מתאים לכם שולחן עגול או בכלל מרובע? האם אתם מחפשים חדר אוכל שמעוצב בסגנון כפרי, או שהסטייל שלכם יותר חדשני וצבעוני?
בכל הקשור לעיצוב אין לשכוח שעניין הנוחות חייב להילקח בחשבון. עד כמה שהשולחן והכיסאות יהיו יפים ומרהיבים, אם הם לא יהיו נוחים ליושבים והסובבים את השולחן, הרי שזה לא שווה במיוחד.

• מיקום – האם פינת האוכל תהיה בבית, בחצר או במרפסת ? או שבכלל בתוך או חלק מהמטבח? לא משנה היכן תבחרו למקם את פינת האוכל, יש להתחשב במיקום. למשל אם אתם מתכוונים למקם את פינת האוכל במרפסת או בגינה, מומלץ לבחור בשולחנות מאבן, אשר עמידים לתנאי מזג אוויר שונים, לחות וכד'. אם יש לכם ילדים קטנים בבית, או חתולים שנהנים לטפס על שולחנות, אולי תרצו לבחור בשולחן ממתכת, או פלסטיק לעומת שולחן מעץ שאינו עמיד נגד שריטות וכד'.